Odborné dotazy
+420 602 124 508
Objednávka termínů
+ 420 774 029 019

Jaro 2016 v Měšickém parku

Jaro se už vrátilo i do Měšického parku a přímo láká k procházce. V trávníku před zámkem začaly kvést sedmikrásky (Bellis perrenis)  a nově vysázené krokusy (Crocus vernus) . Kvést začínají i další dřeviny a byliny. Z bylin je to Sasanka hajní (Anemone nemorosa) , která patří mezi první posly jara. Čerstvě utržená rostlina je jedovatá. V lidovém léčitelství se používala proti revmatismu, k léčení puchýřů a kožních nemocí. Pro nebezpečné vedlejší účinky se již nepoužívá. Její příbuznou je Sasanka pryskyřníkovitá (Anemone ranunculoides), která má podobné účinky. Její plody jsou potravou především pro mravence.

 

K dřevinám kvetoucím na jaře patří Dřín obecný (Cornus mas) , keř nebo strom dorůstající výšky až 7 metrů. Kvete žlutě, ještě před rašením listů. Plodem jsou 1-3 cm velké, ve zralosti červené, jedlé peckovice. Plody se nazývají dřínky, mají sladkokyselou chuť a velký obsah vitaminu C. Na Slovensku se z nich vyrábí alkoholický nápoj Drienkovica. Ze semen lze upražit i náhražku kávy.

Dále můžete potkat kvetoucí Mahonii cesmínolistou (Mahonia aquifolium) , stálezelený nízký keř. Plodem je modrá, lehce ojíněná bobule. Má vysoký obsah vitaminu C a užívala se k léčbě kurdějí. Dalším využitím je dobarvování vín a okyselení kompotů. Plody mají velký význam pro ptactvo v zimním období.

Pozornějšímu pozorovateli neujdou kvetoucí habry (Carpinus betulus), lísky (Corylus avellana), Vrba jíva (Salix caprea), zlatice (Forsythia x intermedia), vilíny (Hamamelis).

Při jarní procházce parkem si také můžete všimnout nových cedulek u přibližně 20 vybraných stromů. Na cedulce se dozvíte, jaký je jejich český a latinský název. Uvidíme, jak se tato novinka ujme.

Přejeme vám krásné procházky rozkvetlým parkem.

 Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 774 029 019
Všechny realizace