Odborné dotazy
+420 602 124 508
Objednávka termínů
+ 420 774 029 019

Jaro v zámeckém parku

I když naší zemi sužuje vlna pandemie a doba není příznivá na nějaké velké výlety či dlouhé procházky, nic se nemění na tom, že jarní období plyne dál a zcela neslyšně mění vzhled našeho zámeckého parku. Ze zemitých hnědých, šedých zimních tónů, se park mění v barevnou paletu příjemnou na pohled.

Jelikož třeba nemáte tu možnost se osobně přesvědčit, mám pro vás pár snímků pro potěchu oka.

Vidíte tu záplavu žlutých květů? A zlatý déšť to není.Právě se díváte na kouzelné květy dřínu jarního, jehož drobné chomáče květů jsou lákadlem pro včely a jeho dřevo bylo v minulosti ceněno v řezbářství pro svojí tvrdost a tvárnost. A co teprve jeho výtečné plody plné vitamínu C. Je to dřevina odolná suchu a zajímavostí je, že květy se objevují dříve než začnou rašit listy.

A co co to nenápadné klestí obsypané růžovými květy ve tvaru drobných trumpetek v trsu? Představuji vám kalinu vonnou, původem až z daleké Číny. Je též ve skupině časně kvetoucích keřů.

Pokud budete pozornější, mohli byste vidět záplavu modrých ladoněk, nesměle vykukujících voňavých fialek, žlutě se smějící narcisy či barevně expandující krokusy.

To bude z dnešní krátké procházky po parku vše, snad vás fotky potěší a rozsvítí vám den.

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 774 029 019
Všechny realizace