Odborné dotazy
+420 602 124 508
Objednávka termínů
+ 420 774 029 019

Pískování

Pískování znamená  vpravení bílého křemičitého písku do trávníkového porostu, za účelem zkvalitnění půdy. Pravidelným pískováním se výrazně zlepšuje vegetační vrstva trávníku, zlepšuje se propustnost vrchní vrtvy  pro vodu, vzduch a živiny a tím se zlepšuje půdní struktura. Přispívá k udržení provzdušnění povrchu půdy, čímž zajišťuje lepší dýchání kořenů.

Pískování přispívá k odbourávání a nižší tvorbě travních plstí a mechů. Zrychluje povrchové osychání travní plochy po dešťových srážkách, či automatickém zavlažování. Pomáhá vyrovnávat menší nerovnosti po celé travní ploše. Také přispívá k rychlejšímu odnožování trav.

Většinou provádíme po vertikutaci nebo aerifikaci. Písek vyplní  otvory, které při aerifikaci a vertikutaci vznikají. Tím nejlépe zajistíme regeneraci trávníkového porostu. Může se provádět i bez aerifikace a vertikutace. A to zejména u trávníků založených na těžkých a tvrdých půdách. Při každém pískování přispíváme k vytváření lehčí a propustnější vrstvy pro lepší růst a kořenění trávníku.

Jestliže provádíme pískování trávníku na ploše, která je vybavena automatickým zavlažovacím systémem, musíme pískování provádět v minimální vzdálenosti 10cm od výsuvného postřikovače. Předcházíme tak špatné funkci postřikovače a jeho případnému poškození.

Pískování se provádí jemným křemičitým pískem o zrnitosti 0,25 – 2 mm v dávce 4 – 9 l/m2 .  Písek lze také namíchat s travním substrátem a tím ještě více obohatit výživu trávníku.

Pískování provádíme u větších ploch speciálními stroji, u menších ploch je vhodné použít aplikační vozíky a rozmetadla hnojiv. Je nutné dbát na rovnoměrné rozprostření písku po celé ploše trávníku tak, aby nikde nedošlo k úplnému překrytí trávníku. Písek velmi úspěšně srovnáme smikováním a  zatahovací sítí ( podobně se také používá k úpravě antukových hřišť). U menších ploch postačí hrábě.

 

Cíl pískování trávníku

- zlepšení vegetační vrstvy trávníku

- zvýšená prostupnost vody, vzduchu a živin

- odbourávání a nižší tvorba plstí a mechů

- zrychlené osychání travní plochy

- vyrovnání menších nerovností v travní ploše

- rychlejší odnožování trav

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 774 029 019
Všechny realizace