Odborné dotazy
+420 602 124 508
Objednávka termínů
+ 420 774 029 019

Pozvánka do zámeckého parku Měšice

Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě zámeckého parku v Měšicích. V letních měsících je zde k vidění mnoho druhů stromů, keřů a bylin v květu či s plody.

K zajímavostem patří Ostružiník vonný (Rubus odoratus), který zde stále ještě kvete (naleznete ho západně od Zámku). Jedná se o jeden z mála dochovaných keřů z původního porostu parku.  Ostružiník vonný je opadavý,  1-2 m vysoký keř. Květy se objevují od května až do července. Plody jsou asi 1cm velké, žlutočervené až červené, nevýrazné chuti. Původem je ze Severní Ameriky. K nám byl prvně dovezen na začátku 19. století. V roce 1835 byl již veden v inventáři pražské Královské obory. V Evropě se pěstuje jako okrasná dřevina v zahradách a parcích odkud zplaňuje. V našem zámeckém parku roste planě.

                                                 

K dalším kvetoucím druhům patří růže. V rámci revitalizace zámeckého parku byly vysazeny ušlechtilé růže šípkové (Rosa canina). Jedná se o pravokořenné růže (růže množené bylinnými nebo dřevitými řízky, pěstované ve volné půdě). Tyto růže nejsou očkované na šípek, jak je zvykem, ale rostou na svých vlastních kořenech. Vyznačují se značnou odolností proti chorobám. Méně trpí na černou skvrnitost, padlí a jsou odolnější i proti vymrzání. Proto využívají se ve městech a plošných výsadbách a jsou vhodné do veřejné zeleně.

Přímo naproti zámku se nachází květnatá louka, na které kvetou různé traviny a byliny např. Chrpa luční (Centaurea jacea) a Řebříček obecný (Achillea millefolia). Dále je zde možno najít Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata) a Jitrocel prostřední (Plantago media). Chrpa, Řebříček a Jitrocel kopinatý patří k rostlinám s léčivými účinky.

V rámci letní údržby se v zámeckém parku provádí pravidelné sekání travnatých ploch a odstraňování náletových dřevin. Během suchého období probíhá zalévání nově vysazených rostlin a stromů. Také pravidelně kontrolujeme vitalitu stávajících i nově vysazených rostlin. Odstraňujeme spadané větve a odpadky. Společně s projektantem jsme vytvořili seznam rostlin určených k reklamaci a následné výměně v podzimních měsících. Tato bude provedena firmou, která prováděla revitalizaci zámeckého parku. Provizorně jsme v parku umístili špalky k sezení, v budoucnu je nahradí lavičky.

Přejeme vám příjemné procházky v našem Měšickém parku.

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 774 029 019
Všechny realizace