Odborné dotazy
+420 602 124 508
Objednávka termínů
+ 420 774 029 019

Zazimování zavlažovacího systému

Proč

Zazimováním zabráníme poškození zavlažovacího systému. Jestliže se v systému nechá přes zimní období voda, může dojít k jejímu zmrznutí a tím k poškození částí systému. (trysky, ele.mag ventily, čerpadla, kapkovací hadice)

 

Jak

Zavlažovací systém odpojíme od zroje vody (městská voda, čerpadlo). Nejlépe v tomto místě připojíme kompresor (dostatečně dimenzovaný pro zazimování dané závlahy). Po dostatečném natlakování páteřního rozvodu pouštíme pomocí ovl. jednotky jednotlivé sekce. Mezi spouštěním sekcí necháme kompresor dotlakovat do potřebného tlaku. Postupně profoukneme všechny sekce. Proces opakujeme 2 – 3 krát, aby v systému zůstalo co nejmenší množství vody. Necháme systém odpojený od zdroje vody až do jeho jarního spuštění.

 

Kdy

Provádíme v závislosti na počasí. Žádná část zavlažovacího systému nesmí promrznout tak, aby se někde vytvořil led. Profouknutí a zazimování systému tedy provedeme před příchodem stále chladného počasí a větších mrazů.

 

Zazimovat zavlažovací systém musíme i tehdy, pokud je vybaven drenážnímy ventily. Tyto ventily bývají obvykle instalovány do nejnižších míst trubkového vedení. Ale nezajistí nám odvedení vody ze všech potřebných částí. Jako jsou trysky, el.mag. vetily, ….  A neodpojí nám systém od tlakové vody.

Je tedy vždy nutné zavlažovací systém odpojit od zdroje vody a vyfouknout stlačeným vzduchem.

 

Zazimování a opětovné jarní spuštění zavlažovacího systému je praktické ponechat na odborné firmě. Ví, jak nejlépe závlahu zazimovat a při jarním spuštění zkontroluje a nastaví celý sytém tak, aby byl připraven na novou sezonu.

 

Co už je realizováno?

Naše reference

Pokládka trávníku
Pokládka trávníku
Bosá stezka Měšice
Bosá stezka Měšice
Park Měšice
Park Měšice
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Realizovali jsme přes stovky zahrad a máme řadu spokojených klientů.
Zákaznická linka
+420 774 029 019
Všechny realizace